O nás

eko-hermanov189Naše Eko farma Zelené údolí byla založena v roce 2001 a nachází se na okraji obce Heřmanov na Vysočině. Specializujeme se na chov masného plemene ovce Suffolk, farmový chov daňka skvrnitého, jelena lesního, na chov drůbeže a na chov ryb v pěti rybnících.

Farma hospodaří v eko režimu a kromě produktů živočišné výroby nabízí i ubytování v roubené chatě.

Můžete si u nás zakoupit rybářský lístek a chytit si svoji rybu, relaxovat v krásné přírodě Heřmanovska, zakoupit si produkt naší živočišné výroby nebo si i odvézt chovná zvířata.

Můžete si u nás ale koupit i krásný zážitek, a to jak pro sebe, tak i jako dárek. Můžete se totiž stát rybářem při rybolovu, ovčákem, nebo sportovním rybářem.
No a pokud by jste se chtěli svézt na koni, koupit si pravý lesní med, domácí sýr, mléko, máslo a další zemědělské produkty, pak vás velice rádi odkážeme na naše partnery z Regionálního sdružení zemědělců "Přátelé Zeleného údolí".

Farma se nachází v údolí potoka Cejpek, v biokoridoru mezi obcemi Heřmanov a Nová Ves.

V roce 2001 jsme začali vysazováním lesů, zakládáním luk a budováním jezírek pro obojživelníky na do té doby vesměs zemědělské půdě. Rekultivovali jsme dva rybníky a vybudovali tři nové.

Když se za námi přijedete podívat nyní, najdete kouzelné údolí, kde se střídají louky a rybníky, a to vše je ukryté v krásném lese.

Naším cílem bylo vybudovat fungující zemědělskou farmu, která svým hostům nabídne kromě zemědělských produktů i ubytování, odpočinek a relaxaci. Zda se nám to povedlo, o tom se musíte přesvědčit sami.

 

Aktuality

jaro 2017

Máme první jehně a začínáme přijímat rezervace na ubytování. Za 3 týdny začnou shazovat jeleni a pokud se chcete pokochta krásným parožím,…

Anketa

Měli jste možnost ochutnat produkt ekologického zemědělství?

Ano - 100%
Ne - 0%

Celkový počet hlasů: 7
Hlasovaní bylo ukončeno 28. 2. 2014

Partneři

01 02 03