Přátelé Zeleného údolí

  • regionální sdružení zemědělců a výrobců potravin, spolek pro rozvoj Agroturistiky v našem mikroregionu.

Smyslem našeho spolku je ucelenou formou prezentovat produkty a služby místních zemědělců a drobných výrobců a pomoci jim dostat se se svými výrobky a službami přímo ke konečnému spotřebiteli. Jejich produkce má charakter „domácích" výrobků a bioproduktů.

Návštěvník, turista, nebo přímý zákazník má na našem portálu možnost zjistit, kde si může koupit to, co potřebuje, na co má chuť, nebo kde najde službu či zážitek, který ho zajímá.

Ano, čtete správně. My vám nabízíme i „zážitkovou turistiku". Jistě vás někdy trápila otázka: „Co dát lidem, kteří všechno mají?". Další elektronikou, oblečením a spotřebním zbožím nepřekvapíte a jen rozšíříte okruh věcí, kterých si pořádně nevážíme. Vy ale můžete věnovat zážitek.

A to sobě, abyste si splnili dětský sen, kamarádovi z práce, abyste se společně pobavili, nebo synovi, aby konečně zjistil, kde se bere maso a mléko, kolik práce a umu je třeba pro výrobu jitrnice a co vlastně znamená reálný život na vesnici. Můžete se stát ovčákem, naučíte se jak nakrmit ovce, jak je vyhnat na pastvu, jak pečovat o jejich zdraví, nakrmíte a pohladíte si jeleny, podojíte krávu a zjistíte jak vyrobit máslo a sýr, můžete se projet na koni, stanete se rybářem při výlovu, řezníkem při domácí zabíjačce, čeledínem nebo kovbojem.

My vám nenabízíme jen naše výrobky, nabízíme vám i zážitky z moravské vesnice, z reálné zemědělské farmy. Zážitky z toho jak tyto produkty vznikají.

A jaké je naše heslo? Je velice jednoduché a zní: V supermarketu nás nenajdete.

Nenajdete tam ani brambory, které ještě včera rostly v zemi, čerstvou a poctivou zabíjačku nebo domácí máslo.

V naší nabídce se můžete orientovat buďto dle výběru konkrétních produktů a služeb nebo podle individuální nabídky našich členů.

Produkty

Služby

Aktuality

jaro 2017

Máme první jehně a začínáme přijímat rezervace na ubytování. Za 3 týdny začnou shazovat jeleni a pokud se chcete pokochta krásným parožím,…

Anketa

Měli jste možnost ochutnat produkt ekologického zemědělství?

Ano - 100%
Ne - 0%

Celkový počet hlasů: 7
Hlasovaní bylo ukončeno 28. 2. 2014

Partneři

01 02 03